“Eveline, wat denk je van een huisje op een A locatie, in een leuk toeristisch dorp, en een strand in de buurt”, vraagt Mel mij. “Oh! Heb je toch nog iets kunnen vinden?!?!!!”, roep ik uit.
Een vakantie boeken, naar mijn mening zo makkelijk nog niet. Meestal heb ik toch wel een klein wensenlijstje. Al probeer ik altijd heel stoer te doen: “Zelfs als het slecht weer is dan kunnen we nog van alles. Tegen slecht weer kun je je kleden Mel”. Terwijl ik dit zeg, verzoek ik alle goden op mooi weer tijdens onze vakantie. Alle opties zijn inmiddels de revue gepasseerd: het noorden van Frankrijk, het zuiden van Frankrijk, Vlieland, Ameland, en alle overige Waddeneilanden. Het zuiden is ver rijden, en in het noorden ben je ook weer zo afhankelijk van het weer. Oh nee, niet afhankelijk, want tegen slecht weer kun je je kleden. Noorwegen is ook een absolute optie. Noorwegen mijn grote liefde, naast sporten, eten, sporten en chocolade. Chocolade valt niet onder eten in mijn optiek. Chocolade is van een hele andere orde. Maar als we naar Noorwegen gaan, dan wil ik eigenlijk ook naar Zweden. Als we dan toch zo dichtbij zijn, maar daar hebben we deze vakantie niet genoeg tijd voor. Maar Italië spreekt me ook nog altijd aan en daar zijn we nog nooit geweest, en daar kun je toch lekker eten! Als je het zuiden van Frankrijk al te ver rijden vindt Eveline…..”, aldus Mel. Hij heeft gelijk.
Goed, waar leg je je prioriteiten wat betreft de vakantie. Waar baseer je je keuze op. Ik wil het liefste bij het strand en de zee in buurt. Mooi weer zou wel heel fijn zijn. Mel wil graag ergens zijn waar je lekker kunt eten. Olivia wil graag niet te lang in de auto. En ons budget wil graag dat het niet te duur is. Wat we allemaal willen: ontspanning, gezelligheid, goede gesprekken, spelletjes, lekker spelen, lachen, dansen, lezen, wandelen en sport. Oh nee, sport wil ik. Dan hoor ik mijn moeder weer in mijn gedachten langslopen: “keuzes, keuzes”. Ik vind het moeilijk. En aan de andere kant wat maakt het ook uit waar we zitten.
“Eveline, wat denk je van een huisje op een A locatie, in een leuk toeristisch dorp, en een strand in de buurt”, vraagt Mel mij. “Oh! Heb je toch nog iets kunnen vinden?!?!!!”, roep ik uit. “Ja!”, zegt hij, “Vlieland! We mogen een week in het huis van je tante!”
Vet gaaf we gaan naar Vlieland. De voorpret kan beginnen! Het voldoet aan al onze wensen. Je kan er lekker eten, sporten, het is niet te ver, het past binnen ons budget, er is een prachtig strand met idem zee, je kunt er wandelen, er is volop gezelligheid. We kunnen er dansen, lachen, en lekker spelen. Wat wil een mens nog meer? Zon, lekker weer, dat willen we ook! Oh nee, dat maakt niet uit. “Tegen slecht weer kunnen we ons kleden”, denk ik heel stoer!
ER
