In het 3e kwartaal van 2019 heb ik me weer regelmatig verbaasd over wat er allemaal weer lag in de natuur. De vraag: waarom? kwam dan ook regelmatig bij mij op.
Zoals deze plastic tas met plastic flesjes en wijnflessen waarom verstop je die onder een boom? Waarom neem je dat niet gewoon mee? En dan heb ik het meegenomen, in de daarvoor bestemde container gegooid en bedenk me dan in al mijn onschuld en vertrouwen in de mens ook nog: of zouden ze het nog van plan zijn om het de volgende dag op te halen?
Maar uit ervaring weet ik dat dat niet altijd gebeurd helaas.
Zoals die stukjes papier , die er al een paar dagen lagen en nu volgt een onsmakelijk verhaal, dus als je dat niet wilt weten en eigenlijk had ik het ook liever niet geweten, lees dan maar niet verder 😉.
Uiteindelijk dacht ik nu moeten ze er toch maar eens weg, dus opgeruimd. Een paar dagen later loop ik met een dorpsgenote en hadden we het over wat je zoal tegen komt onderweg en vertelde ze me dat ze iemand had zien zitten poepen en ja precies op de plek waar die papieren lagen! Vol verbazing keek ik haar aan en ja dat heb ik dus opgeruimd! Hmmm….. waarom?
Maar eerlijkheidshalve moet ik nu wel bekennen dat het condoom wat ik zag liggen er nog steeds ligt brrr… de verpakking is door iemand anders opgeruimd zag ik. 👍🏼
Dat je gezellig met een paar blikjes bier bovenop het duin met een prachtig uitzicht gaat zitten snap ik, maar dan die blikjes half onder het zand verstoppen? Waarom?
De herfst is net begonnen en overal zie je alweer paddestoelen, ik was dan ook in eerste instantie zeer verheugd dat ik het kopje van een vliegenzwam zag, dacht ik, want wat bleek? het was een rood plastic bekertje! Teleurstelling en ergernis . Waarom?
Het is al met al weer een aardige lijst geworden dit kwartaal:
75 Stukjes Plastic
56 Snoeppapiertjes
13 Stukjes Touw
7 Stukjes Glas
1 Stuk Ijzer
2 Plastic Plantenbakjes
14 Blikjes
1 Ballon
1 Bal
4 Stukjes Piepschuim
1 Zakdoekjes verpakking
2 Vloeiverpakking
2 Sigaretten verpakking
1 Theezakje
2 Salade bakjes
4 Bierdopjes
4 Plastic Bekertjes
4 Bierflesjes
6 Tairibs
10 Plastic Flesjes
8 Plastic Dopjes
4 Oude lappen
1 Plastic Tas
4 Plastic lepeltjes
4 Wijnflessen
3 Plastic Rietjes
1 Fietslampje
13 Stukjes Papier
1 Laars
1 Sok
1 Zonnebril
1 Papieren Bekertje
1 Papieren Rietje
3 Vuurwerkresten
Totaal: 243 Stuks Zwerfafval Waarom?
Groet AKH
Mensen zijn, vrees ik, te lui om hun troep mee te nemen. Of ze vinden het gewoon vies om afval bij zich te hebben.
LikeLike