Feestdag DIY: Zwitsal met lavendel badbruisbal

Zwitsalproducten zijn een hit onder mama’s! Kijk maar naar, Eau de Zwitsal of Robijn wasmiddel met Zwitsal. De bijna nostalgische geur werkt als een magneet en de artikelen vliegen de deur uit. 

Nu ben ik niet zo thuis in “bruisballenland” maar ik kreeg geen hits op Google als ik, Zwitsal badbruisballen intikte. Daar snap ik eigenlijk helemaal niks van want wat willen moeders nog meer? Een momentje voor jezelf, in een weldadige warm bad met de ontspannende eigenschappen van lavendel en happy memories door de Zwitsal geur.
Dus wat een geluk dat we deze ballen gewoon zelf thuis kunnen maken! Nog leuker is het misschien wel om ze cadeau te krijgen voor bijvoorbeeld moederdag (hint, HINT)

Benodigdheden:

– 150 gram Natriumbicarbonaat (baking soda / zuiveringszout)

– 65 gram citroenzuurpoeder 

– 45 gram maïzena

– 40 gram Zwitsal baby olie

– 20 druppels etherische olie lavendel 

– 20 druppels paarse cosmetische kleurstof

– gedroogde lavendelbloemetjes
Werkwijze:

– let erop dat je handen en materialen kurk droog zijn anders gaat het mengsel meteen al bruisen en dat is natuurlijk zonde

– doe de Natriumbicarbonaat, citroenzuur en de maïzena in een kom en roer dit 
met een metalen lepel door elkaar

– voeg de Zwitsal olie en de 
etherische olie er aan toe en roer dit snel door elkaar om bruisen te voorkomen

– breng het mengsel nu op kleur met de cosmetische kleurstof

– als laatste voeg je de lavendelbloemetjes toe 

– het mengsel is nu een beetje vergelijkbaar met vochtig zand. Wanneer 
je het wat in je handen samen kunt knijpen en het nog net niet uit elkaar 
valt is het precies goed

– vul nu je mal (ik gebruikte vormpjes voor eieren, koekjes, ijsblokjes en cupcakes) en druk het mengsel stevig aan. Van deze hoeveelheid kan je er ongeveer drie grote badbruisballen maken van de restjes kun je bath fizzies maken (mini badbruisballen)

– leg de bruisbal minimaal 24 uur te drogen op een vel bakpapier. Let op want het lekt wel wat olie!

– haal de bruisbal voorzichtig uit de vorm. Kloppend met de bolle kant van een lepel

– tip! je kan ze goed bewaren in aluminiumfolie

Finn en ik hebben niet gewacht tot moederdag maar zijn samen lekker in bad gegaan wat een feest dat magische gebruis. Wat ruiken we lekker na afloop en natuurlijk hebben we nu een baby zacht huidje.

Ben je op zoek naar meer inspiratie ik pinde weer een bord, Moederdag & Vaderdag boordevol ideetjes bij elkaar! 

MR 

Advertentie

14 gedachtes over “Feestdag DIY: Zwitsal met lavendel badbruisbal

Geef een reactie

Vul je gegevens in of klik op een icoon om in te loggen.

WordPress.com logo

Je reageert onder je WordPress.com account. Log uit /  Bijwerken )

Facebook foto

Je reageert onder je Facebook account. Log uit /  Bijwerken )

Verbinden met %s